Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Vala vazhdon zgjerimin e rrjetit

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Vala vazhdon zgjerimin e rrjetit

  Post by MBerisha on Thu Feb 19, 2009 10:18 pm

  Si pjesë e kësaj procedure, operatori Vala, njofton të gjithë konsumatorët e vet me parapagim (Prepaid) se në natën mes datës 11 (e mërkurë) dhe 12 shkurt (e enjte), do të vazhdojë aktivitetin e zgjerimit të rrjetit të Fazës së V. Ky aktivitet do t'i afektojë të gjithë konsumatorët Prepaid të Valas.

  Operatori publik mobil “Vala”, edhe më tutje është duke vazhduar fazën e implementimit të teknologjisë më të avancuar në lëmin e GSM – NGN apo Rrjeti i Gjeneratës së Re (Next Generation Networks).

  "Operimi do të bëhet në kohën kur trafiku është i intenzitetit më të ulët, duke filluar nga ora 00:01 ndërkohë që përfundon rreth orës 07:12', thuhet ne komunikate.

  Gjatë këtij operimi, trafik nuk do të ketë rreth 20 minuta, duke filluar nga ora 03:00 pas mesnatës.

  Poashtu gjatë tërë këtij operimi, konsumatorët nuk do të kenë mundësi rimbushjeje përmes kartelave grithëse, Top-up dhe as ATM-ve.

  Operatori publik mobil Vala kërkon mirëkuptim nga konsumatorët e vet, duke i siguruar se ajo po punon në përmirësimin e kualitetit të shërbimeve që ofron.


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:29 pm