Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Sërish kërcënime me armë zjarri ndaj punëtorëve të KEK-ut

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Sërish kërcënime me armë zjarri ndaj punëtorëve të KEK-ut

  Post by MBerisha on Thu Feb 19, 2009 10:22 pm

  Korporata Energjetike e Kosovës (KEK), ka njoftuar se gjatë ditës së sotme, konsumatori me shifrën 90043101, në lokalin “Villa Paradiso” në Babin Most të Kastriotit ka kërcënuar me armë zjarri dy koordinatorët e kompanisë për këtë komunë, Idriz Maxherranj dhe Jahush Dragushën si dhe ekipin e tyre.

  Në njoftimin zyrtar të KEK-ut thuhet se, rasti kishte ndodhur kur ekipi i kësaj kompanie për shkak të borxhit të papaguar prej 5,781.75 eurosh kishte shkuar ta shkyçte nga rrjeti elektrik.

  “Me atë rast konsumatori nxjerrë revolen dhe e kërcënon ekipin e KEK-ut. Ekipi menjëherë lajmëron organet e rendit të cilat kanë arritur në vendin e ngjarjes dhe e kanë shoqëruar konsumatorin në fjalë për në objektet e Policisë për hetim të mëtutjeshëm”.

  KEK po ashtu ka njoftuar se, i njëjti konsumator më herët ishte kapur nga ekipet e KEK-ut duke e keqshfrytëzuar energjinë elektrike.
  “KEK falënderon Policinë e Kosovës për reagimin e shpejtë dhe dënon ashpër kërcënimin në fjalë”.

  Menaxhmenti i KEK-ut ka konsideruar që rastet e tilla kur kërcënohen, sulmohen apo pengohen punëtorët e korporatës gjatë kryerjes së detyrave zyrtare, e dëmtojnë rëndë punën e kompanisë dhe institucioneve shtetërore të Kosovës. /Telegrafi/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:28 pm