Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Obama-Kongresit: S’kemi kohë për të humbur

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Obama-Kongresit: S’kemi kohë për të humbur

  Post by MBerisha on Thu Feb 19, 2009 10:22 pm

  Presidenti amerikan Barack Obama i ka bërë sërish thirrje Kongresit që të aprovojë së me parë planin e rimëkëmbjes së ekonomisë.

  Obama ka deklaruar se plani në fjale synon të krijoje 4 milionë vende të reja pune dhe përmban fondet më të mëdha të destinuara për infrastrukturën që nga koha e presidentit Eisenhower.

  “Në Amerikë kemi shumë programe për të plotësuar dhe shumë nevoja që presin të realizohen. Nuk ka asnjë minutë për të humbur”, ka deklaruar Obama.

  Senati miratoi dje planin e shefit të ri të Shtëpisë së Bardhë, por ai duhet të kalojë edhe një votim tjetër.


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sat Mar 17, 2018 12:11 am