Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  SHBA: Arrihet kompromisi për paketën ekonomike

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  SHBA: Arrihet kompromisi për paketën ekonomike

  Post by MBerisha on Thu Feb 19, 2009 10:23 pm

  Ligjvënësit në Shtetet e Bashkuara e kanë arritur kompromisin mbi paketën 789 miliardë dollarëshe për uljen e taksave dhe shpenzimet, të cilat synojnë të ndihmojnë shpëtimin e ekonomisë së sëmurë të vendit.

  Kreu i shumicës në Senat, Demokrati Harry Reid, tha se paketa stimuluese do të krijojë më shumë se tre milionë vende pune.

  Reid nuk i zbuloi detajet specifike të kompromisit, sipas të cilit, Senati dhe Dhoma Përfaqësues miratuan dy ligje të veçanta.

  Negociatorët punuan pa ndalur që t'i zbutin dallimet dhe të sigurojnë pëlqimin e Republikanëve.

  Burimet thonë se marrëveshja mund të votohet të enjten. /rel/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:28 pm