Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Vazhdojnë sulmet dhe kërcënimet ndaj punëtorëve të KEK-ut

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Vazhdojnë sulmet dhe kërcënimet ndaj punëtorëve të KEK-ut

  Post by MBerisha on Thu Feb 19, 2009 10:26 pm

  Sulmet ndaj punëtorëve të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), gjatë kryerjes së detyrës zyrtare nuk kanë të ndalur. Një sulm tjetër është regjistruar dje ku punëtorët Blerim Ramiqi dhe Sabit Azizi janë sulmuar fizikisht nga konsumatori me shifër Zekeria Jashari nga fshati Doganaj i komunës së Ferizajt.

  Bazuar në një njoftim zyrtar të KEK-ut, rasti ka ndodhur në kohën kur ekipi i KEK-ut kishte shkuar ta shkyçte konsumatorin në fjalë për shkak të borxhit aktual prej 3,153.27 euro (3.200.44 borxhi total).

  “ Për rastin menjëherë është lajmëruar Policia e Kosovës, të cilët janë duke e hetuar rastin, ndërsa për konsumatorin është dhënë urdhëresa tjetër për shkyçje në përcjellje të policisë”.

  Ndërkohë sot në komunën e Fushë Kosovës kanë ndodhur dy raste të kërcënimeve ndaj punëtorëve të KEK-ut të cilët ishin në detyrë zyrtare.

  Edhe me këtë rast menaxhmenti i KEK-ut a shprehur indinjatë të thellë lidhur me sulmet që po bëhen ndaj punëtorëve të kompanisë, të cilat sidomos gjatë dy ditëve të fundit kanë qenë mjaft të theksuara.

  “KEK konsideron se këto raste po e dëmtojnë rëndë punën e korporatës dhe institucioneve shtetërore të Kosovës dhe kërkon nga autoritetet përkatëse të vendit të ndërmarrin masat adekuate ligjore ndaj këtyre konsumatorëve të pandërgjegjshëm. Kjo është rruga e vetme që punëtorëve të korporatës t’u mundësohet kryerja e detyrave zyrtare”. /Telegrafi/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:32 pm