Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Paketa e Obamës, sot votimi në Dhomën e Përfaqësuesve

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Paketa e Obamës, sot votimi në Dhomën e Përfaqësuesve

  Post by MBerisha on Thu Feb 19, 2009 10:27 pm

  Dhoma e Përfaqësuesve do të votojë sot për paketën e stimulimit ekonomik të presidentit Barak Obama prej 789 miliard dollarësh.

  Kryetarja e Dhomës Nensi Pelosi, tha se vota në Kongres do të jetë historike dhe transformuese. Dhoma e Përfaqësuesve ka një numër të mjaftueshëm demokratesh për miratimin e projektligjit, edhe nëse asnjë republikan nuk e mbështet atë.

  Edhe Senati pritet të votojë mbi paketën para fundit të javës, me shpresë që projektligji përfundimtar të jetë gati për firmën e presidentit Obama javën e ardhshme, për ta kthyer atë në ligj.

  Negociatorët nga Dhoma e Përfaqësuesve dhe Senati arritën një marrëveshje kompromisi të mërkurën. Paketa përfshin rreth 311 miliardë dollarë në shpenzime për infrastrukturën, kujdesin shëndetësor, projekte të energjisë, dhe ndihma për amerikanët me të ardhura të ulëta.


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:27 pm