Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  SHBA, Senati miraton planin antikrizë

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  SHBA, Senati miraton planin antikrizë

  Post by MBerisha on Fri Feb 20, 2009 3:09 am

  Senati amerikan ka miratuar planin për rimëkëmbjen ekonomike prej 787 miliardë dollarësh të propozuar nga presidenti Barak Obama. Projektligji ka kaluar me 60 vota pro dhe 38 kundër.

  Votimi i hap rrugën shndërrimit të tij në ligj. Vetëm tre republikane votuan pro planit. Votimi i paketës prej 787 miliardë dollarësh, u krye disa ore pas miratimit në Dhomën e Përfaqësuesve, ku u votua nga 246 demokratë dhe u kundërshtua nga 176 republikanë dhe shtatë demokratë.

  Përfaqësuesi i Republikanëve Mike Pence tha përpara votimit: “E vetmja gjë që do të bëjë paketa e demokratëve është stimulimi i qeverisë dhe borxheve”. Me herët Obama tha se miratimi i saj prej Kongresit është vendimtar.

  Presidenti tha se plani i cili përfshin edhe reduktimin e taksave dhe shpenzimeve, do të shpëtojë ose krijojë mbi 3.5 milionë vende pune.


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:31 pm