Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Obama e mirëpriti miratimin e planit

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Obama e mirëpriti miratimin e planit

  Post by MBerisha on Fri Feb 20, 2009 3:12 am

  Presidenti amerikan, Barack Obama, sot e ka mirëpritur miratimin e planit të tij, prej 787 miliardë dollarësh për stimulimin e ekonomisë, nga Kongresi.

  Ai vlerësoi se ky zhvillim paraqet "moment shumë të rëndësishëm në rrugën për ripërtritjen tonë".

  Mëtutje, në fjalimin e tij javor në radio, presidenti Obama tha se këtë pako do ta nënshkruante "së shpejti".

  Këto komente u bënë pasi mbrëmë vonë Kongresi i Shteteve të Bashkuara e miratoi planin prej 787 miliardë dollarësh për uljen e taksave dhe shpenzimeve, për ta ndihmuar ripërtritjen e ekonomisë amerikane, që ballafaqohet me probleme të mëdha.


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:35 pm