Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Grupi G7 diskuton për stabilizimin e ekonomisë

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Grupi G7 diskuton për stabilizimin e ekonomisë

  Post by MBerisha on Fri Feb 20, 2009 3:12 am

  Stabilizimi i ekonomisë botërore dhe i tregjeve, është "prioriteti më i lartë" i Grupit të shtatë vendeve më të industrializuara në botë, thuhet, pos tjerash, në propozim deklaratën e ministrave të financave të G7-tës.

  Mëtutje, G7-ta thotë se do të bëjë çdo gjë të mundshme për ta ripërtrirë "besimin e plotë në sistemin global financiar".

  Samiti i shtatë vendeve më të industrializuara të botës fillon sot në Romë. Në samit marrin pjesë Shtetet e Bashkuara, Britania, Kanadaja, Franca, Gjermania, Italia dhe Japonia. /rel/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:26 pm