Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Greqi, guvernatori: Mos nxirrni jashtë paratë e paketës

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Greqi, guvernatori: Mos nxirrni jashtë paratë e paketës

  Post by MBerisha on Fri Feb 20, 2009 3:13 am

  Guvernatori i bankës së Greqisë u kërkoi drejtuesve të bankave që kanë filiale në vendet e Ballkanit, të mos nxjerrin jashtë Greqisë paratë e paketës prej 28 miliardë eurosh që dha qeveria për zbutjen e krizës financiare.

  Por ndërkaq, ai këshilloi bankat që të shfrytëzojnë tregjet financiare ballkanike për të tërhequr sa më shumë para.

  Në një intervistë për të përditshmen greke “Eleftheros Thypos”, guvernatori Jorgos Provopullos kujton se janë mbi 8 mijë kompani greke në vendet e rajonit, ndaj ato duhen mbështetur.

  Ndër vendet me pak risk janë Shqipëria, Mali i Zi, Serbia dhe Maqedonia.


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:32 pm