Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Shqipëria eksporton energji, por humbjet në rrjet vazhdojnë

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Shqipëria eksporton energji, por humbjet në rrjet vazhdojnë

  Post by MBerisha on Fri Feb 20, 2009 3:16 am

  Shqipëria po eksporton energji elektrike në rajon, pas përmirësimit të ndjeshëm të situatës hidroenergjitike, në tre hidrocentralet më të mëdhej të vendit, që gjenden në kaskadën e lumit Drin.

  Po ndërkohe që ekporti i energjisë pritet të ndikojë në përmirësimin e situatës financiare të Koorporatës Elektroenergjitike Shqiptare, humbjet në rrjet dhe niveli i pagesës së faturave të energjisë nuk janë ende në kuotat e parashikuara nga vetë Koorporata dhe Banka Botërore. /WOA/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:34 pm