Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  PTK promovon pullën postare Përvjetori i Pavarësisë

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  PTK promovon pullën postare Përvjetori i Pavarësisë

  Post by MBerisha on Fri Feb 20, 2009 7:01 am

  Me rastin e shënimit të përvjetorit të parë të pavarësisë së republikës së Kosovës, Filatelia e Postës së Kosovës, ka promovuar të hënën, emisionin e pullës postare me titull “Përvjetori i pavarësisë”.

  Posta e Kosovës, do ta lëshojë në qarkullim postar këtë pullë në ditën e pavarësisë, të martën më 17 shkurt.

  “Përvjetori i Pavarësisë” është emision i cili në shenjë falënderimit i dedikohet të gjithë atyre që kontribuan me punën e palodhshme, sakrificat dhe jetërat e tyre për çlirimin, sendërtimin dhe shpalljen e Pavarësisë së shtetit tonë”, ka deklaruar Rexhë Gjonbalaj, kryetar i Bordit të Drejtorëve të PTK-së.

  Në anën tjetër Ministri i Transportit dhe Post Telekomit të Kosovës, Fatmir Limaj,ka vlerësuar, se PTK-ja që nga shpallja e pavarësisë me nxjerrjen e pullave postare ka lënë gjurmë të pashlyeshme të historisë.

  “PTK-ja ka nxjerrë më herët pulla postare si ajo e Ditës së Pavarësisë, më pastaj ato të figurave të njohura të historisë së vendit, siç është ajo e Adem Jasharit, ndërkaq tani po nxjerrë pullën postare për Përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës”, ka thënë ministri Limaj.

  Filatelia e Postës së Kosovës përmes dizajneve të pullave postare nga ky emision, shënon aktin historik – përpilimin e Deklaratës së Pavarësisë dhe kurorëzimin e kësaj deklarate me valimin e flamurit shtetëror, ndërkohë vlera e këtyre pullave postare është 1 dhe 2 euro. /Telegrafi/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu   Similar topics

   -

   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:35 pm