Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Kriza, përgjysmohen oligarkët rusë

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Kriza, përgjysmohen oligarkët rusë

  Post by MBerisha on Fri Feb 20, 2009 7:01 am

  Kriza ekonomike nuk kursen as oligarkët rusë. Është përgjysmuar numri i miliarderëve dhe këtë konstatim e jep "Finans Magazine".

  Shkak për këtë është bërë edhe rënia e prodhimit të naftës dhe zhvlerësimi i rublës, në një vit të vetëm. Në 12 muajt e fundit nga 101 miliarderë, tani kanë mbetur vetëm 49.

  Në kompleks pasuria e tyre është reduktuar në 76 miliardë. /tch/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:29 pm