Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Presidenti Obama nënshkruan sot paketën e stimulimit ekonomik

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Presidenti Obama nënshkruan sot paketën e stimulimit ekonomik

  Post by MBerisha on Fri Feb 20, 2009 7:02 am

  Në Denver të Kolorados Presidenti Barak Obama do të kthejë sot në ligj paketën e stimulimit ekonomik prej 787 miliard dollarësh.

  Projektligji, i cili përfshin shpenzime qeveritare dhe shkurtime taksash që synojnë ta nxjerrin ekonominë nga recesioni, është fitorja e parë e madhe legjislative e zotit Obama që nga ardhja në Shtëpinë e Bardhë.

  Administrata e Presidentit Obama thotë se shkurtimet e taksave dhe projektet e shpenzimeve do të krijojnë vende pune dhe të nxisin rritjen ekonomike. Plani ishte objekt i një debati intensiv në Kongres, ku republikanët kërkuan më tepër shkurtime taksash dhe më pak projekte shpenzimesh qeveritare.në e Bardhë muajin e kaluar. /WOA/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:27 pm