Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  GM, Chrysler i kërkojnë ndihmë qeverisë

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  GM, Chrysler i kërkojnë ndihmë qeverisë

  Post by MBerisha on Fri Feb 20, 2009 7:06 am

  Prodhuesi i automjeteve General Motors tha se po kërkon rreth 30 miliardë dollarë ndihmë nga qeveria.

  Kompania tha se do të mbyllë 47 mijë vende pune në mbarë botën dhe pesë fabrika në SHBA në përpjekje për të mbijetuar rënien e ekonomisë.

  Ndërkohë, prodhuesi tjetër i automjeteve, Chrysler, i ka kërkuar qeverisë 5 miliarda dollarë shtesë, përveç 4 miliardë dollarëve, të cilat tashmë i ka pranuar.


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:34 pm