Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Kokaina në Angli më lirë se birra

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Kokaina në Angli më lirë se birra

  Post by MBerisha on Fri Feb 20, 2009 8:23 am

  Rënia e vazhdueshme e çmimeve në tregun e drogës ka sjellë deri aty sa që në Angli një "vijë" të jetë më e lirë sesa një birrë në krikëll apo një gotë verë në lokal, ka njoftuar ministria britanike e Punëve të Brendshme.

  Në raport thuhet se një gram i kokainës aktualisht kushton rreth 22 euro, e pasi që prej një grami bëhen 20 "vija", i bie se narkomania është bërë më e lirë se alkoolizmi.

  Të dhënat janë edhe më alarmante nëse analizohen çmimet e kokainës së kualitetit të dobët dhe me më pak pastërti, sepse ato janë më të ulëta deri edhe në 50 për qind, që do të thotë se kjo drogë është në dispozicion për pothuajse të gjithë, e edhe për ata më të varfrit.

  Për këtë gjendje Qendra Evropiane për përcjelljen e drogave fajëson Bolivinë dhe Perunë të cilat dukshëm e kanë rritur prodhimin, që ka sjell deri tek rënia e vazhdueshme e çmimit.


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:35 pm