Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Arrestohet punëtori i PTK-së

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Arrestohet punëtori i PTK-së

  Post by MBerisha on Fri Feb 20, 2009 10:47 am

  Si pasojë e dyshimit për kryerje të veprës penale, përvetësim gjatë ushtrimit të detyrës, është arrestuar Votim Gashi, agjent i shitjes në Post Telekomin e Kosovës (PTK).

  Bazuar në një njoftim zyrtar të PTK-së, arrestimi i punëtorit erdhi pas kontrollit të zyrës në fshatin Mushtisht, të Suharekës nga inspektorët e PTK-së, të cilët kostatuan mungesën financiare në vlerë prej 3,173 euro.

  “Njësia rajonale e Policisë së Republikës së Kosovës në Prizren, Njësia kundër krimeve ekonomike, ka arrestuar punëtorin e PTK-së Votim Gashi, agjent i shitjes, nën dyshimin e bazuar se i njëjti ka kryer vepër penale të përvetësimit të ushtrimit të detyrës:.

  Rasti është nën hetime nga organet e ndjekjes, ndërsa PTK. ndaj punëtorit Gashi ka ndërmarrë masën e suspendimit të përkohshëm nga puna, dhe ka inicuar procedurë disciplinore. /Telegrafi/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu   Similar topics

   -

   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:30 pm