Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Biznismeni rus bleu kështjellën e Iv Sen- Loran

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Biznismeni rus bleu kështjellën e Iv Sen- Loran

  Post by MBerisha on Fri Feb 20, 2009 2:13 pm

  Mediumet franceze publikuan mbrëmë se kështjella, e cila gjendet në vendin Benervil, jolarg qytetit Dovil, në provincën Normandi, është shitur për 9,6 milionë euro që në shtator të vitit 2008.

  Kështjella "Gabriel" e kreatorit francez të modës Iv Sen-Loran dhe partnerit të tij Pjer Berzhe është blerë nga biznismeni rus Siman Pivarenkin.

  Përveç kështjellës, të ndërtuar në vitin 1874, në pronën ka edhe vilë luksoze prej druri në stilin e preferuar të carit rus Petar Veliki, por ky objekt nuk është përfshirë në shitjen.


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu   Similar topics

   -

   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:34 pm