Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  FBI zbuloi milionerin e dyshuar për mashtrim

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  FBI zbuloi milionerin e dyshuar për mashtrim

  Post by MBerisha on Fri Feb 20, 2009 2:15 pm

  Sipas aktakuzës, banka e Stanford-it përmes rrjetit të ndërmjetësuesve të vetë, ka shitur letra me vlerë të quajtura "çertifikata të depoziteve", në vlerë prej tetë miliardë dollarëve, për të cilat u premtonte investitorëve të ardhura të mëdha.

  Agjentët e FBI-së amerikane gjetën milionerin Allen Stanfort, i cili ngarkohet për mashtrim me përmasa masive dhe i dorëzuan dokumentet gjyqësore në bazë të të cilave dyshohet.

  Stanford dhe dy bashkëpunëtorë të tij akuzohen nga ana e Komisionit federal për letra me vlerë për mashtrim të tetë miliardë dollarëve.

  Ditët e fundit nuk dihej saktë vendi i qëndrimit të Stanford-it, ndërsa sipas zëdhënësit të FBI-së ai është gjetur në shtetin federal të Virginia-s.


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:29 pm