Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  30 % të aksioneve në operatorin e katërt mobil të PTK-së

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  30 % të aksioneve në operatorin e katërt mobil të PTK-së

  Post by MBerisha on Sat Feb 21, 2009 2:40 pm

  Sipas marrveshjes së arritur në mes të grupit të investitorëve, PTK nuk ka shpenzuar asnjë cent në ofrimin e çmimit të Autorizimit Individual-Licencës. Kjo është e garantuar me vendimin e bordit të drejtorëve dhe Qeverisë së Kosovës. 7.2 milion euro janë dhëneë nga bashkëinvestitorët, ka deklaruar zëdhënsi i PTK-së, Menduh Abazi.

  Posta dhe Telekomi I Kosovës ka zyrtarizuar gjatë ditës së djeshme marrveshjen me biznesmen shqipëtar, për të konkuruar për marrjen e licensës së operatorit të katërt mobil në Shqipëri.

  Kompanitë e grupit të investitoreve janë: PTK SH.A, Infosoft System, UNION GRUP, Albanian Drink Distribution, ACI Enginiering, Samir Mane dhe lompania ACI, e cila ka pronarë të vetëm Petraq Shomo, shtetas shqiptarë.

  “ PTK merr pjesë në konsercium me 30% të aksioneve dhe ka kontroll të plotë te paketës së aksioneve të “shoqerisë së ardhshme”. PTK me këtë pjesmarrje esencialisht e rrit vlerën e kompanise dhe është në benefit të shtrirjes regjionale të reputacionit dhe zhvillimit strategjik për të qenë lider në rajon> ka deklaruar Abazi. /telegrafi/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:33 pm