Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  PTK paraqet ofertën më të mirë

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  PTK paraqet ofertën më të mirë

  Post by MBerisha on Sat Feb 21, 2009 2:40 pm

  Tre kompani kanë bërë ofertë për të punuar si kompani telefonike mobile në Shqipëri. Në garë janë 'Univers PG', kompani shqiptare me partnere kompaninë afrikane 'Telmar', e cila ofroi 5 milion euro, ndërsa kompania e dyte ishte Post Telekomunikacioni i Kosovës me partnere 'ACI' që ofroi 7.2 milion euro dhe kompania e tretë është suedezja 'Tele 2' e cila nuk bëri ofertë por thjesht paraqiti planin e biznesit të saj.

  Komisioni i shqyrtimit te ofertave ka bere vetëm leximin e dokumentacionit, ndërsa pritet që të hënën të shpallë edhe kompaninë që do të vazhdojnë garën.

  Vendimi për fituesin do të merret pas shqyrtimit të ofertave përkatëse. Autoriteti i Komunikimit Elektronik dhe Postar bëri të ditur se kompania fituese e tenderit për të qene operatori i katërt celular në vend duhet te jete një kompani me eksperience te gjate ne fushën e telekomunikacionit, duhet te ofroje çmime më të lira se operatorët që janë aktualisht në treg, parametra të larta të shpejtësisë së rrjetit dhe mbulim gjeografik të gjere.

  Është premtuar nga qeveria shqiptare se operatori i 4 celular do të hyjë brenda vitit 2009-të.


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sat Mar 17, 2018 12:12 am