Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Saab kërkon mbrojtje nga falimentimi

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Saab kërkon mbrojtje nga falimentimi

  Post by MBerisha on Sat Feb 21, 2009 2:41 pm

  Prodhuesi suedez i makinave Saab ka kërkuar mbrojtjen sipas ligjti të falimentimit, pasi kompania themeluese amerikane General Motors domte të hiqte dorë nga kjo degë e kompanisë.

  Ky hap vjen dhe pas refuzimit të qeverisë suedeze që të investonte tek kompania Saab, e cila ka rreth 4000 punëtorë në Suedi. /rel/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:35 pm