Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Gjigantët bankarë amerikanë në vështirësi

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Gjigantët bankarë amerikanë në vështirësi

  Post by MBerisha on Sat Feb 21, 2009 2:42 pm

  Bank of America dhe Citigroup, dy gjigantët e sistemit bankar amerikan, kanë pësuar rënie të ndjeshme dhe i druhen faktit se mund të nacionalizohen.

  Humbjet e tyre janë më të mëdhatë që nga viti 1984.

  Një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë tha se administrata Obama beson se "sistemi bankar privat është rruga e duhur për të ecur përpara". /rel/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:35 pm