Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Bizneset pa arka fiskale do të mbyllen

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Bizneset pa arka fiskale do të mbyllen

  Post by MBerisha on Sat Feb 21, 2009 2:48 pm

  “Është e natyrshme se kur të fillojë pajisja e bizneseve me arka fiskale, atëherë të gjitha ato që nuk e deklarojnë se kah u vjen malli do të gjobiten edhe me mbyllje të bizneseve dhe konfiskim të mallit”, tha ministri Shala.

  Shala deklaroi kështu të shtunën në një konferencë për media, gjatë prezantimit të projekti të arkave fiskale.

  Ai ndër të tjera i bëri të ditura edhe qëllimet e implementimit të projektit të Arkave Fiskale që, sipas tij, do të jetë një përvojë e re në Kosovë.

  “Qëllimi është që të dihet origjina e çdo malli dhe kjo mënyrë mbron dhe konsumatorin tonë”, tha Shala.

  Sipas tij, nuk do të zbatohet projekti i arkave fiskale me nxitim, pasi që sipas tij, një gjë e tillë do dërgonte drejt dështimit. /telegrafi/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:31 pm