Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Miliarderit Stanford i prezantohen akuzat

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Miliarderit Stanford i prezantohen akuzat

  Post by MBerisha on Sun Feb 22, 2009 6:01 am

  FBI i dorëzouan atij një ankesë të përpiluar nga Komisioni për Shkëmbime dhe Siguri, ku pretendohet një mashtrim me vlerë 8 miliard dollarë të Grupit Financiar Stanford.

  Policia Federale në Shtetet e Bashkuara thotë se e ka gjetur miliarderin, Allen Stanford dhe i prezantoi atij dosjen ligjore civile që e akuzon për mashtrim të madh.

  Agjentët e FBI-së e takuan zotin Stanford në shtetin e Virxhinas, por nuk e arrestuan atë.

  Allen Stanford nuk ishte parë që kur akuzat u bënë publike në fillim të javës.

  Asetet e zotit Stanford janë ngrirë dhe atij i është thënë nga Policia Federale që të mos largohet nga Shtetet e Bashkuara.

  Qeveritë në mbarë Amerikën Latine dhe Karaibe janë duke ndërmarrë hapa për të mbrojtur ata njerëz që kanë investuar paratë e tyre në Stanford Group.

  Babai i Allen Stanford, James Stanford, u tha gazetarëve se kishte folur me të birin në telefon javën e kaluar.

  Ai tha se i biri e kishte paralajmëruar se së shpejti do të mund të përballej me hetime.

  "Unë nuk i thashë asgjë. Kur më mori i Alleni i thashë të bënte atë që ishte e drejtë."

  I pyetur nëse ishte i shqetësuar për të birin, James Stanford, tha se po dhe i vinte për të qarë, por shtoi: çfarë mund të bëj?. /BBC/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:34 pm