Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Shqipëria e 10-ta në botë

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Shqipëria e 10-ta në botë

  Post by MBerisha on Sun Feb 22, 2009 6:03 am

  Shqipëria tashmë është shkëputur nga imazhi i vendit të prapambetur, pasi sipas raportit të "Global Insight", Shqipëria renditet e para në Evropë dhe e dhjeta në botë, si vendi me rritjen më të lartë ekonomike për vitin 2009-të.

  Kështu ka deklaruar Zëdhënësja e qeverisë njëherësh ministrja e Integrimit Majlinda Bregu sipas së cilës "Kjo rritje ekonomike është arritur falë reformave të kësaj mazhorance dhe tregon përmbushjen e premtimeve që ka dhënë".

  Ajo shtoi se në një kohë kur bota është mbërthyer nga kriza financiare ndërkombetare, rritja ekonomike është kthyer në debatin më të fortë politik, pasi qeveria pretendon që për vitin e kaluar Shqipëria ka patur një rritje dyshifrore.


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:28 pm