Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Serbët e Prilluzhes protestojnë kundër çkyçjes nga rrjeti elektrik

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Serbët e Prilluzhes protestojnë kundër çkyçjes nga rrjeti elektrik

  Post by MBerisha on Mon Feb 23, 2009 4:34 am

  Afër 500 serbë lokal të fshatit Prilluzhë të Vushtrrisë kanë protestuar para termocentralit Kosova B në Obiliq për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike nga ana e KEK-ut.

  Siç dihet qytetarët serb ende nuk paguajnë energjinë e harxhuar elektrike, andaj edhe ka pasuar çkyqja, për të cilën zëdhënësi i KEK-ut, Viktor Buzhala thotë se është e natyrës teknike.

  Zëdhënësi i policisë së Kosovës, Arbër Beka ka thënë se policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe se çdo gjë ka qenë në kujdesin e tyre. /rtk/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:34 pm