Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  40 miliardë dollarë për ekonominë aziatike

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  40 miliardë dollarë për ekonominë aziatike

  Post by MBerisha on Mon Feb 23, 2009 4:35 am

  Ministrat e financave të Azisë u zotuan që ta mbajnë tregtinë e lirë dhe investimet, përkundër ngecjes së ekonomisë nga kriza globale.

  Ministrat e 10 vendeve të Azisë Juglindore, si dhe ata të Kinës, Japonisë dhe Koresë së Jugut, ranë dakord të injektojnë edhe 40 miliarda dollarë shtesë për të mbrojtur valutat rajonale.

  Ministrat e riafirmuan edhe përkushtimin e tyre për të kundërshtuar masat proteksioniste, për të cilat thanë se vetëm do ta përkeqësonin rënien e ekonomisë


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:31 pm