Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  BNP Paribas 3 miliard euro fitim në 2008

  Share
  avatar
  The End
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 2712
  Age : 25
  Vendodhja : Gjakova City
  Reputation : 34
  Pikët : 619
  Registration date : 2008-10-27

  BNP Paribas 3 miliard euro fitim në 2008

  Post by The End on Mon Feb 23, 2009 12:46 pm

  Në vitin 2008 ne kushte të një krize të paparë të ardhurat e grupit BNP Paribas kanë qenë 27 miliard euro, ndërsa fitimi neto 3 miliard euro thuhet në një kumtesë të lëshuar nga BNP Paribas në Paris.
  Sipas kësaj kumtese të ardhurat kanë pasur një rënie prej 11 për qind në krahasim me vitin 2007.

  Pas mbledhjes së bordit Banka ka njoftuar se të ardhurat e bankës kanë arritur në këtë nivel duke ju falënderuar zvogëlimit të shpenzimeve në njësitet e biznesit si dhe ndërprerjes së bonusit për menaxherët e bankës (1.9 për qind me pak se në 2007).

  Profiti para taksës në vitin 2008 është 3.9 miliard. Ky fitim më së shumti është bazuar në biznesin e bankës me individ dhe me menaxhim të aseteve. Fitimi total i grupit pas tatimit është 3.02 miliard euro.

  BNP Paribas në Kosovë është i pranishëm përmes bankës TEB. /Telegrafi/


  _________________
  | www.kuriozitet.com | www.medicprof.info |

   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:32 pm