Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Guvernatori Fullani: Shqipëria është goditur nga kriza

  Share
  avatar
  The End
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 2712
  Age : 25
  Vendodhja : Gjakova City
  Reputation : 34
  Pikët : 619
  Registration date : 2008-10-27

  Guvernatori Fullani: Shqipëria është goditur nga kriza

  Post by The End on Mon Feb 23, 2009 12:47 pm

  Banka e Shqipërisë deklaron se ekonomia shqiptare po vuan pasojat e krizës ekonomike. Guvernatori i Bankës së Shqipërise Ardian Fullani tha sot se "sistemi bankar në vend është i sigurt, por pasojat e krizes po fillojnë të ndihen në vend”.
  Fullani sqaron se ekonomia vendase e ka kaluar fazën e parë të goditjes nga kriza ekonomike qe po trondit ekonomitë botërore.

  Sipas Guvernatorit tani Shqipëria ndodhet nën presionin e fazës së dytë. Kriza po ndjehet fillimisht në presionin mbi monedhën vendase lekun nga valutat e huaja Euro dhe Dollari.

  Për Guvernatorin Fullani më shume pasojat e kësaj krize po i vuan industria nxjerrëse dhe ajo prodhuese.

  Guvernatori siguroi se sistemi bankar eshte ende i imunizuar nga kriza dhe se aktualisht nuk ka rriks per te. /news 24/


  _________________
  | www.kuriozitet.com | www.medicprof.info |

   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:28 pm