Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Mantelbardhët fillojnë grevën

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Mantelbardhët fillojnë grevën

  Post by MBerisha on Tue Feb 24, 2009 8:25 am

  Rreth 13 mijë punëtorë të shëndetësisë publike të Republikës së Kosovës kanë filluar grevën e përgjithshme, me kërkesë të vetme realizimin e marrëveshjes së 14 tetorit 2008, që parashihte rritjen e pagave dhe pagesën prej 44 eurove për shujta ushqimore.

  Greva është thirrur nga Federata Sindikale e Shëndetësisë Kosovare, pasi sipas tyre ka dështuar përmbushja e marrëveshjes nga Qeveria e Kosovës.

  Greva ka filluar në ora 7:00, dhe do të vazhdojë deri në realizimin e kërkesës së tyre. Ndërkohë gjatë kohës së së grevës Qendra Emergjente e QKUK-së do të jetë e hapur për pacientë. /Telegrafi/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:33 pm