Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Volkswagen zvogëloi prodhimin për herë të parë brenda 25 viteve

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Volkswagen zvogëloi prodhimin për herë të parë brenda 25 viteve

  Post by MBerisha on Tue Feb 24, 2009 8:25 am

  Prodhuesi më i madh evropian i automobilave, Volksvageni gjerman dje për herë të parë gjatë 25 viteve të fundit zvogëloi prodhimtarinë, pasi u përkeqësua kriza në industrinë globale automobilistike.

  Me ndërprerjen e prodhimtarisë për një javë me siguri do të preken rreth 60 deri 92 mijë punëtorë.

  Konkurrentët gjermanë të kompanisë, Daimler, prodhues i automjeteve luksoze Mercedes-Benz dhe BMW tashmë pralajmëruan planet për zvogëlimin e orëve të punës.


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:33 pm