Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Premtohet transparencë për koncesionimin e Aeroportit të Prishtinës

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Premtohet transparencë për koncesionimin e Aeroportit të Prishtinës

  Post by MBerisha on Thu Feb 26, 2009 11:35 am

  Ministri i Transportit dhe Postë Telekomunikacionit, Fatmir Limaj, ka kërkuar nga kompania që do të merret me analizën dhe evaluimin e Aeroportit të Prishtinës që ky proces të kryhet në mënyrë transparente dhe në përputhje me kontratën që ka me qeverinë.

  Në mbledhjen e Grupit ndërministror dhe kompanisë që do të merret me analizën e aeroportit të Prishtinës, ministri Fatmir Limaj premtoi transparencë dhe efikasitet në përfundimin e këtij projekti.

  Sipas Limajt, pas rekomandimeve që do të bëjë kompania Naco Innova do të jetë Qeveria e Kosovës ajo që do të vendosë për të ardhmen e Aeroportit të Prishtinës.

  Ndërkaq, ministri i Ekonomisë dhe Financave, Ahmet Shala, tha se objektiv i qeverisë së Kosovës nuk është vetëm modernizimi i aeroportit por edhe kujdesi rreth mënyrës së dhënies me koncesion apo privatizimin e aeroportit.

  Përfaqësuesit e kompanisë, që ka fituar tenderin për vlerësimin e aeroportit të Prishtinës, premtuan se do të paraqesin para Komisionit ndërministror një studim të hollësishëm për aeroportin e Prishtinës. I gjithë ky proces pritet të përfundojë deri në fund të këtij viti.


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:34 pm