Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Kriza financiare, Beqaj niset drejt Budapestit

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Kriza financiare, Beqaj niset drejt Budapestit

  Post by MBerisha on Thu Feb 26, 2009 11:36 am

  Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Besim Beqaj ka udhëtuar sot për Budapest, Hungari ku në emër të Kosovës do të merr pjesë në Forumin Strategjik të Ballkanit Perëndimor i cili do të mbahet me 26 dhe 27 shkurt.

  Organizator i Forumit është Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim ndërsa në këtë takim do të marrin pjesë përfaqësuesit e vendeve të regjionit.

  Forumi do tu kushtohet zhvillimeve të fundit politike dhe ndikimeve të tyre në Ballkanin Perëndimor si dhe çështjet të cilat kanë të bëjnë me ndikimin e krizës ekonomike ndërkombëtare dhe masat që do ti ndërmarrin qeveritë e vendeve të rajonit për zvogëlimin e efekteve të krizës ekonomike ndërkombëtare. /Telegrafi/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sat Mar 17, 2018 12:10 am