Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  JTI krenohet me duhanpirësit shqipëtarë

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  JTI krenohet me duhanpirësit shqipëtarë

  Post by MBerisha on Thu Feb 26, 2009 11:38 am

  Kompania Japan Internacion Tabako përmes një komunikate për media ka potencuar rezultatet e mira të arrituara në tregun shqipëtar në Kosovë dhe Shqipëri. Sipas saj, gjatë vitit 2008 markat e JTI i sollën buxhetit të Kosovës 25 milion Euro të ardhura dhe atij të Shqipërisë 31 milion euro.

  JTI e rriti volumin e shitjeve të saj për vitin 2008 me 20% në Kosovë dhe 16% në Shqipëri. Prijësi i kësaj rritjeje domethënëse është Winston. Gjate vitit 2008 Winston si marke mbajti vendin e parë si cigarja më e shitur në Shqipëri ndërsa arriti një rritje prej 70% në volumin e përgjithshëm të shitjeve të saj në Kosovë", thuhet në komunikatën e kësaj kompanie. /Telegrafi/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:34 pm