Kosova Forum

Me sa duket ju nuk jeni te Kyqur.Ju Lusemi Te Kyqeni Apo Te Regjistroheni Ne Forum Ku nuk merr me shum se 30sec kohe

Ec Me Brezat e Ri

Mire Se Vini Ne Forumin e : " Kosova-Forum "

  Feith: Drejtori i ATK-së të zgjidhet jo më vonë se me 1 korrik

  Share
  avatar
  MBerisha
  Webmaster
  Webmaster

  Gjinija : Male
  Postimet : 4625
  Vendodhja : N'Real Madrid
  Reputation : 33
  Pikët : 1502
  Registration date : 2008-10-27

  Feith: Drejtori i ATK-së të zgjidhet jo më vonë se me 1 korrik

  Post by MBerisha on Fri Feb 27, 2009 11:58 am

  Duke komentuar hapat për emërimin e një Drejtori të Përgjithshëm të përhershëm të Administratës Tatimore të Kosovës, Përfaqësuesi Civil Ndërkombëtar (ICR), Pieter Feith, tha ka deklaruar se mirëpret gatishmërinë e Qeverisë së Kosovës për fillimin e menjëhershëm të procedurës së hapur të konkurrimit për përzgjedhjen e personit më të kualifikuar që do të shërbejë si drejtor në këtë institucion.

  “Së bashku me palët e tjera ndërkombëtare me interes, unë pres, që pasi t’i nënshtrohet pëlqimit tim për këtë emërim ashtu si parashihet nga Propozimi Gjithëpërfshirës i Statusit (PGJS), ky person të marrë funksionin e tij apo të saj sa më shpejt që të jetë e mundur, por jo më vonë se data 1 korrik 2009.

  Feith po ashtu ka deklaruar se në këtë mënyrë do të përkrahen parimet e qeverisjes së mirë dhe to të përmirësohet reforma e përgjithshme ekonomike. /Telegrafi/


  _________________
  Eshhedeu en la ilahe il lallah ve eshhedeu enne muhammeden abduhu ve resuluhu
   Current date/time is Sun Mar 18, 2018 3:27 pm